Pravne i sudske veštine
Dana 02. aprila 2026. godine, Akademija Pravde, u okviru Programa kontinuirane obuke, sprovodi obuku na temu „Pravne i sudske veštine“.
Angažovani trener je: g. Afrim Shala, sudija Vrhovnog suda.
Cilj ove obuke je unapređenje znanja učesnika o pravnom istraživanju, povećanje veština pravnog pisanja i obrazloženja, u skladu sa metodama i standardima koji garantuju objektivnost, bezbednost, kvalitet i efikasnost.
Metodologija obuke je interaktivna, gde trener pruža teorijska i praktična uputstva u vezi sa veštinama pravnog istraživanja.
Korisnici obuke su: stručni saradnici, pravni službenici i referenti iz Osnovnih sudova i Apelacionog suda. Rukovodilac Divizije za sprovođenje politika obuke i razvoja ljudskih resursa, interni revizori, službenici krivične evidencije, i službenici za kadrovsku službu iz Sekretarijata Sudskog saveta Kosova.

Postuar më: 02-04-2026